Kdo jsme? Co děláme? Jaké jsou naše hodnoty, jaká je naše cesta, náš příběh?

La Sovana - vinice

La Sovana - vinice

What we like jsme my dva: Veronika a Frank. Další dvě pomocnice s rodinným businessem si teprve vychováváme a pár let to ještě potrvá :-) Už teď jim ale občas pod nos strčíme tu rozmarýn, tu tymián, tu mátu, tu curry, aby si pěkně trénovaly čich. 

Frank - pochází z Německa a když jsme se potkali, byl v korporátním prostředí jak ryba ve vodě. Vaření, experimentování s novými chutěmi, kořením, ochutnávání vína, to byly vždycky jeho koníčky.

Veronika - v současné době na rodičovské dovolené, ráda sní všechno, co Frank připraví :-) Ale do vaření se Frankovi zas tak moc nemíchá :-) Kdo by to dělal, dámy? ;-)

 

Jak jsme se dostali k obchodu s vínem?

Začalo to v červenci roku 2010. Pár dnů po naší svatbě jsme si vyrazili na..."mini líbánky" do Toskánska. Ty opravdický líbánky měly přijít až později, především z důvodů naší nedostatečné organizace před svatbou, ale o tom až někdy příště :-) Ocitli jsme se v Toskánsku, na doporučení našich přátel, kteří zmínili ubytování na farmě La Sovana. Místo je to nádherné, pro odpočinek jak dělané. Božský klid, úžasné ubytování, které uspokojí i ty nejnáročnější, bazén s vířivkou, a hlavně - kolem samá vinice. Posadili jsme se do chládku a než jsme se nadáli, stál u nás sám majitel farmy s dotazem, co že nám může nabídnout k pití. Já - do té doby milovnice pouze červeného vína - jsem měla v úmyslu udržet si i nadále svěží odstup od vína bílého - ale slovo dalo slovo a při venkovní teplotě 38 stupňů Celsia jsem se nepříliš nadšeně nechala přesvědčit do bílého vína. Prý nějaký Coreno...plné tělo, zrání v dubových sudech, téměř olejová struktura. No dobře, no... První doušek vína, a nemůžu uvěřit - na bílý víno to není špatný!! Druhý doušek ochutnávám se zájmem - to snad není možný - mně tohle víno chutná!? A s každým dalším douškem jsem se do Corena zamilovávala čím dál tím víc! Zázrak!! První bílý víno, na kterým si pochutnávám! Třeba Vás taky přesvědčí ;-)

 

La Sovana vineyard 

Dobré jídlo, víno, společnost našich přátel a naší rodiny, cestování...to jsou naše vášně.

Čím jsme výjimeční? Našim zákazníkům nabízíme pouze to, co máme sami rádi. Prostě What we like :-)

A taky za ty nejférovější ceny na trhu. V tom se nám nikdo nevyrovná, to Vám slibujeme :-) Jsme totiž asi jediní, kdo v Česku nabízí vína za ceny srovnatelné s cenami v zemi původu těchto vín. Můžete si to sami ověřit. Až ochutnáte naše vína a začnete si ověřovat ceny v zahraničí, u nikoho jiného než u nás už vína chtít kupovat nebudete :-)

Wherever we go we are trying to find new experiences in dining, cooking or drinking. We are the people that actually go into other peoples kitchens to find out what they do and why.

We try to understand, though difficult sometimes, what ingredients people are using and how they prepare the little wonders that they serve.

 

Snažíme se jíst zdravě a klademe důraz na čerstvé a dobré suroviny.

We are not long haired, sandal wearing Bio-Prophets that eat bird food all day. However we have a very close look on what we put into our bodies since we believe what you put in is what you get out. We also look at the consequences of the production of what we eat. We prefer to eat things which were produced in a sustainable and environment friendly way.

 

Máme respekt 

... for the work of others. If someone is passionate about what he produces and puts a lot thinking and effort into it he deserves respect whether we like the end product or not. It also means that we respect that people get paid for their efforts.

... for the animals that we eat. It can't be right to make animals suffer as bad as they do in mass production. We are a "whole beast" family believing that we do not have to kill 3 chicken to feed 4 people just because "we only eat the breast". We like meat but we also understand that an animal has to die for us to enjoy a meat meal.

 

Neradi platíme zbytečně moc, když to jde i jinak

Being a marketing executive i know the prices for marketing and how much they can influence what you pay for the actual product. We try to find products and producers that keep this to a minimum.

At the same time we believe that you get what you pay for. Producing high quality food and wine costs time and effort. Trying to find short cuts means compromising on the quality.

There is absolutely no reason other than greed to pay premiums like they are charged in CZ for high quality goods. We are not and don't want to be greedy therefore we do sharp calculations of our products and try to offer the for the same price as in their country of origin. It doesn't always work 100%, but we are always close.

 

Rádi se podělíme

Shared pleasure is double the pleasure and a good wine always tastes better in good company. In fact the very foundation of Wine & Dine is based on sharing. After our travels we always wanted to share the things we enjoyed but never really could do this. That's when we decided to create our company which allows us to import the things we found and distribute them among friends.

Our house is always open for friends and their will always be food :-)

 

Wine & Dine is a company of foodies for foodies. Our main goal is not profit but making your dining experience a bit more interesting. We want this to be a platform for inspiration and exchange and are happy if we can facilitate this. Buying our products keeps this platform alive.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení